MŠ Špičky

Jaro v mateřské škole

Již zde máme všem očekáváné jarní období a ani my v naší mateřské škole nezahálíme. Jako první jarní výlet jsme využili návštěvu zámku v Lešné,  kde jsme se seznámili s různorodým hmyzem a životem v přírodě, viděli jsme vyučování, které probíhalo v duchu minulého století a také jsme si vytvořili krásné výrobky.  Zpočátku měsíce dubna k nám opět zavítalo všem oblíbené divadlo Leonka, které dětem opět zahrálo krásnou a velmi vtipnou pohádku, u které si děti jak zacvičily, tak i zatančily a zazpívaly. Jelikož přišel i čas námi oblíbeného svátku pálení čarodějnic, nemohli jsme zahálet a čarodějnický rej jsme si užili i u nás ve školce. Pochutnali jsme si na velmi oblíbených a čarodějnicky barevně vábných pochoutkách. Nechybělo ani soutěžení či tančení. Jelikož je měsíc duben také považován za měsíc bezpečnosti, navštívil nás přímo  u nás příslušník městské policie Hranice, který dětem vysvětlil základy bezpečného chování, chování na komunikaci, ukázal nám služební výstroj i služební auto. Dětem se přednáška velmi líbila a odnesly si i menší dárečky. V hřejivém a slunečném počasí využíváme místní hřiště, školní zahradu i vycházky po okolí. V nepříjemných a propršených dnech hrajeme společenské hry, vytváříme různé výrobky a hlavně si spolu všichni pořád povídáme a společně se smějeme.  Těšíme se na další a další společné zážitky.

Obec Špičky

Obec Špičky
Pět kilometrů východně od města Hranice se nachází jedno z nejstarších sídel na Moravě – Špičky. Podle tradice existovala osada Špičky už v devátém století, v době Velkomoravské říše.

Více ...

Obec Špičky