Mateřská škola Špičky

Mateřská škola „Radostný úsměv“ je jednotřídní předškolní zařízení, třída je heterogenní, kde jsou umístěny děti ve věku od 2–6(7) let. V MŠ pracují dvě pedagogické pracovnice (ředitelka a učitelka) a školnice (domovník) MŠ.

Do MŠ dojíždějí i děti z okolních vesnic, z Kunčic a Bělotína. Součástí MŠ je výdejna stravy, jídlo je denně dováženo pracov nicemi ŠJ ze ZŠ Hustopeče nad Bečvou.

MŠ je umístěna v horní části obce a pomáhá při zajišťování kulturních akcí obce (karnevaly, besídky pro důchodce, výzdoba kulturního domu v podobě dětských prací, kulturní vystoupení pro obec …).

MŠ má k dispozici školní zahradu, která je umístěna hned vedle hlavní budovy MŠ.

Děti mají k dispozici pískoviště (písek se mění 1x ročně), hračky vhodné pro hry na zahradě, dřevěný domeček, dvě houpačky. Hračky na zahradu se obměňují a každý rok dokupují nové.

MŠ má k dispozici budovu, ve které se nachází hlavní místnost (herna dětí), jídelna, kuchyňka s výdejem jídla, ředitelna, sociální místnost (toalety, umývárna) a šatna dětí.

V hlavní místnosti – herně se nachází všechny hračky pro děti, které jsou dle potřeby obměňovány. Místnost je vymalována pestrými barvami, je zde umístěna nová dřevěná dětská kuchyňka, dětská sedací souprava a veškeré hračky.

Školka je menší, ale s příjemným zázemím, které je spíše „rodinného“ typu a splňuje všechny předpoklady pro dětské požadavky.

Mateřská škola Špičky „Radostný úsměv“ – fotogalerie