MŠ Špičky

Podzim v naší mateřské škole

Nastal podzimní čas a my se opět všichni setkali v naší školce. Mezi nás přišli noví kamarádi a opět si užíváme společně plno radosti a nových zážitků. Již od září jsme začali chodit na oblíbený plavecký kurz na plovárnu v Hranicích, kde se děti naučí spoustu věcí v plavání a také užijí vodní hrátky. Proběhla podzimní drakiáda, kde se soutěžilo o nejlépe létajícího dráčka, kde děti dostaly spoustu krásných odměn. Jelikož máme i velký chuťový apetit :-), pustili jsme se všichni do výroby placek, které dětem moc chutnaly a rozhodně je opět zase ukuchtíme. Děti bavila jak příprava těsta, tak i konzumace této dobroty. Společně tvoříme podzimní výrobu a také pomalu nacvičujeme předvánoční besídku. Chodíme do přírody, obdivujeme krásu podzimní přírody a zvířátka. Velký úspěch a úsměvy dětí vykouzlila akce „dlabání dýní“, kdy jsme si všichni vytvořili nádherné dýňové strašáčky. Dokonce jsme navštívili v období dušiček místní hřbitov a kostel, kde jsme si poslechli nové varhany a nádhernou kostelní hudbu. Společně se těšíme na další a další nové zážitky a aktivity v zimním období.

Obec Špičky

Obec Špičky
Pět kilometrů východně od města Hranice se nachází jedno z nejstarších sídel na Moravě – Špičky. Podle tradice existovala osada Špičky už v devátém století, v době Velkomoravské říše.

Více ...

Obec Špičky