MŠ Špičky

Vánoce, zimní čas a zima po Vánocích

Nastal nám opět zimní čas. Jelikož si s námi počasí neustále zahrává, musíme se společně snažit, abych se nenudili ani v nevlídném zimním období bez sněhu, bez možnosti bobování a sáňkování. V tomto čase máme za sebou opět mnoho krásných zážitků a aktivit. Od listopadu proběhlo hodně dnů, které jsme strávili jak jinak, než aktivně. Hledali jsme společnými silami svatého Martina, který nám bohužel sníh nezaručil :-), ale to nám nevadí. V místním kulturním době jsme předvedli naučenou krásnou předvánoční besídku, poté ji zopakovali maminkám, tatínkům a rodinným příslušníkům v naší školce. Přišla se za námi podívat svatá družina v čele s Mikulášem, andělem a čertem, kteří nás obohatili o spoustu dárečků. Přivítali jsme divadélko Leonka, které nám zahrálo poučnou pohádku o zimním období, navštívil nás náš komický kamarád pan Taraba. Společně jsme ozdobili celou naší školku do vánočního duchu, nazdobili stromeček, ozdobili perníčky, zpívali koledy, připomněli si také spoustu vánočních tradic v podobě krájení jablíčka, pouštění lodiček či vytváření vánočních svícnů. V novém roce jsme si popřáli hodně štěstí, zdraví a hlavně jsme vyslovili přání, abychom si nadále užívali společně strávených chvil plných další zábavy, smíchu a radosti.

Obec Špičky

Obec Špičky
Pět kilometrů východně od města Hranice se nachází jedno z nejstarších sídel na Moravě – Špičky. Podle tradice existovala osada Špičky už v devátém století, v době Velkomoravské říše.

Více ...

Obec Špičky