Mateřská škola Špičky

O škole

Mateřská škola Špičky je malá školka rodinného typu, která má blízko k přírodě a je zaměřena na prožitkové učení. Školka má kapacitu 20 dětí pro děti ve věku od 2 - 6(7) let. V MŠ pracují dvě pedagogické pracovnice (ředitelka a učitelka), školnice a chůva.

Do MŠ dojíždí i děti z Hranic, z Hustopeč nad Bečvou, z Hranických Louček a  z Milenova.

MŠ je umístěna v horní části obce a pomáhá při zajišťování kulturních akcí obce (karnevaly, besídky pro seniory, Lucerničkové průvody, výzdoba kulturního domu v podobě dětských prací, kulturní vystoupení pro obec …).

MŠ má k dispozici školní zahradu, která je umístěna vedle hlavní budovy MŠ. V současné době ji společně s rodiči přetváříme na přírodní zahradu. Už zde máme  pár prvků přírodní zahrady - ovocné keře, komposter, domeček z větvoví, ptačí budku, hmyzí hotel. Na obecním pozemku pod školkou by také měla vzniknou přírodní zahrada. O mnoho větší, než ta u školky. Nyní jsme ve fázi zpracovávání projektu k žádosti o dotaci.

pohled na zahradu u školky

projekt Přírodní zahrady

V hlavní místnosti, v herně, se nachází všechny hračky a didaktické pomůcky pro děti, které jsou dle potřeby obměňovány.

foto herny

Protože využíváme prvků programu Začít spolu, je místnost členěna do tzv. koutků. Nachází se zde koutek Dílna, Kuchyňka, Hudba, Pohyb, Stavebnice, Pokusy a objevy, Čísla a písmena, Stolní hry, Divadlo a Auta. V koutcích jsou často používáme reálné pomůcky a nástroje (např. kladívka, vrtačky, aku-šroubovák, pilky, mixér, trouba, mikroskop...) Přestože se práce s reálným nářadím může zdát být nebezpečná, nikdy se nám žádné zranění nestalo. Děti jsou soustředěné a vždy pracují pod dohledem pedagoga.

koutek Dílnakoutek kuchyňka

Jsme zapojeni do programu Ekoškola, Mrkvička, Celé Česko čte dětem a Malý zahradník.

Ve školce děti mohou navštěvovat kroužek jógy, angličtiny, logopedie, plavecký kurz, lyžařský kurz a školku v přírodě. Využíváme prvky arometarepie a muzikoterapie.

Ve školce s námi žije Bořík (křeček syrský),  pan a paní Broučková (afričtí zlatohlávci) a několik žížal v žížaláriu.

Chodíme ven téměř za každého počasí. Děti mají na stálo ve školce pogumované oblečení a gumáčky.

Facebook MŠ Špičky

logo facebook